Înainte de recoltare, înainte ca liftul de cereale să vă ofere un preț și înainte de a negocia un contract forward, aveți nevoie de o estimare fiabilă a ceea ce va produce efectiv câmpul dvs. Estimarea randamentului înainte de recoltare permite fermierilor să ia decizii informate de marketing, să aranjeze capacitatea de stocare și să proiecteze fluxul de numerar pentru sezonul următor. Metodele diferă în funcție de cultură, dar au o structură comună: numărați plantele reprezentative, măsurați unitățile lor productive și scalați la o cifră pe acru.
Formula de estimare a randamentului
Metodele de estimare a randamentului variază în funcție de cultură, dar structura generală este:
Yield (bu/acre) = (Plants per acre × Yield units per plant × Weight per unit) / Conversion factor
Estimarea randamentului porumbului (metoda numărării spicului):
Yield (bu/acre) = (Ears per 1/1000 acre × Kernel rows × Kernels per row) / 90
Numărați spicele în 1/1000 de acru (17,4 picioare de rând în rânduri de 30 de inci), apoi măsurați rândurile medii de sâmburi per spic (de obicei 14-18 rânduri) și sâmburi pe rând (de obicei 30-40 de sâmburi). Împărțiți la 90 (aproximativ 90.000 de boabe per bushel).
Exemplu: 32 de spice în 1/1000 de acru × 16 rânduri × 35 de boabe = 17.920 de boabe. Împărțiți la 90 = 199 bu/acru.
Estimarea randamentului de soia:
Yield (bu/acre) = Plants/acre × Pods/plant × Seeds/pod / 3,000
Numărați plantele în 1/10.000 de acre (3,1 picioare din rând de 7 inchi), estimați păstăile medii per plantă (de obicei 30-50 în condiții bune), utilizați 2,5-2,8 semințe per păstaie și împărțiți la 3.000 (aproximativ 3.000 de semințe per bushel, pentru o bază de 3000 de semințe/sămânță).
Exemplu: 130.000 de plante/acru × 40 de păstăi × 2,6 semințe = 13.520.000 de semințe. Împărțiți la 3.000 = 150.000 / 3.000 = așteptați — corectat: 130.000 de plante × 40 de păstăi × 2,6 semințe ÷ 3.000 per lb ÷ 60 lb/bushel = aproximativ 75 bu/acru la parametri tipici.
Recolte medii pe cultură
Serviciul Național de Statistică Agricolă USDA urmărește anual randamentele medii în toate statele producătoare. Următorul tabel prezintă medii aproximative pe 5 ani pentru culturile majore din SUA:
| Crop | US Average Yield | Unit | Top State / Yield |
|---|---|---|---|
| Corn | 174–180 bu/acre | Bushels | Iowa: ~200 bu/acre |
| Soybeans | 49–52 bu/acre | Bushels | Illinois: ~60 bu/acre |
| Winter Wheat | 47–52 bu/acre | Bushels | WA/OR: 65–70 bu/acre |
| Spring Wheat | 40–44 bu/acre | Bushels | — |
| Cotton | 880–920 lb/acre | Pounds (lint) | TX High Plains: ~900 lb/acre |
| Rice | 7,400–7,600 lb/acre | Pounds | CA: 8,200 lb/acre |
| Grain Sorghum | 70–75 bu/acre | Bushels | KS: 85–90 bu/acre |
| Sunflowers | 1,500–1,700 lb/acre | Pounds | ND/SD average |
| Peanuts | 3,800–4,200 lb/acre | Pounds | GA: ~4,200 lb/acre |
Aceste medii maschează variații mari în interiorul statelor. O fermă cu soluri nisipoase, cu capacitate scăzută de reținere a apei poate avea o medie de 130 bu/acru de porumb, în timp ce un vecin cu drenaj adânc, lut închis și țiglă are o medie de 210 bu/acru. Istoricul de producție local din înregistrările fermei dvs. FSA este mai ușor de acționat decât mediile de stat pentru proiecțiile specifice fermei.
Factori care afectează randamentul
Înțelegerea a ceea ce determină variația randamentului vă permite să estimați peste sau sub medie cu mai multă precizie:
Calitatea solului și drenajul: Materia organică din sol (fiecare creștere de 1% adaugă aproximativ 15–20 bu/acru potențial de producție de porumb), capacitatea de schimb cationic și clasa de drenaj sunt determinanții dominanti ai randamentului pe termen lung. Solurile slab drenate pierd randament semnificativ în anii umezi; solurile bine drenate cu OM mare sunt mai consistente.
Precipitații și sincronizare: Porumbul este cel mai sensibil la stresul hidric la VT/R1 (ciucuri și mătase). O secetă de o săptămână în timpul polenizării poate reduce randamentul cu 25-40%, indiferent de cât de bine arăta recolta înainte de acel moment. Boabele de soia sunt cele mai sensibile la R3 (începerea umplerii păstăilor).
Selecția varietăților și a hibrizilor: Îmbunătățirea genetică a condus la o îmbunătățire a randamentului de porumb cu aproximativ 1–2 bu/acru/an în ultimii 30 de ani. Selectarea hibrizilor cu date puternice de performanță din studiile universitare locale pentru geografia dvs. specifică poate adăuga 5–15 bu/acru peste o selecție hibridă suboptimă.
Data de plantare: Fiecare zi de plantare întârziată dincolo de fereastra optimă (sfârșitul lunii aprilie pentru majoritatea Corn Belt) costă aproximativ 0,5–1,0 bu/acru/zi în porumb. Boabele de soia sunt mai puțin sensibile la data de plantare, dar prezintă o scădere a randamentelor plantate după începutul lunii iunie în majoritatea locațiilor.
Presiunea dăunătorilor și bolilor: Infestările cu afide peste pragul economic reduc producția de soia cu 5-20%. Petele cenușii ale frunzelor și blecula nordică a frunzelor de porumb la porumb pot reduce recoltele cu 10-30% în anii grei fără fungicid foliar. Daunele cauzate de viermele rădăcinilor la porumb pot reduce randamentul cu 5-25%, în funcție de presiunea gândacului și de pachetul de trăsături.
Calculul veniturilor: Randament × Prețul pieței
Calcularea veniturilor începe cu prețul futures ajustat de bază:
Expected Revenue = Yield (bu/acre) × (Futures Price + Basis)
Baza este prețul local în numerar minus prețul futures din apropiere. Baza variază în funcție de locație și perioada anului, reflectând costurile de transport către piața terminalelor, cererea și oferta locală și economia de stocare. În Corn Belt, baza de porumb la recoltare variază de obicei între -0,20 USD și -0,60 USD (sub futures). Baza de obicei se întărește (se îngustează) primăvara, pe măsură ce rezervele de recolte vechi se îngustează.
Exemplu lucrat — proiecția veniturilor din porumb:
Yield estimate: 185 bu/acre
December corn futures: $4.85/bu
Estimated harvest basis: −$0.35/bu
Expected cash price: $4.85 − $0.35 = $4.50/bu
Revenue = 185 bu/acre × $4.50/bu = $832.50/acre
Dacă ați vândut deja 50% din producția așteptată la 5,10 USD/bun printr-un contract forward:
Contracted revenue: 92.5 bu × $5.10 = $471.75/acre
Remaining sale: 92.5 bu × $4.50 = $416.25/acre
Total revenue: $888.00/acre (blended price = $4.80/bu)
Costuri de intrare: semințe, îngrășăminte, echipamente
Costurile inputurilor agricole variază semnificativ în funcție de regiune, dimensiunea operațiunii și dacă terenul este deținut sau închiriat în numerar. Următoarele intervale reflectă condițiile tipice din 2023–2024 Midwest:
| Input Category | Corn (per acre) | Soybeans (per acre) | Wheat (per acre) |
|---|---|---|---|
| Seed | $110–$140 | $60–$80 | $25–$40 |
| Fertilizer (N/P/K) | $180–$280 | $60–$100 | $90–$150 |
| Herbicides | $35–$65 | $30–$60 | $20–$35 |
| Insecticides/fungicides | $20–$50 | $20–$50 | $15–$30 |
| Fuel and labor | $50–$80 | $40–$65 | $40–$70 |
| Equipment depreciation | $80–$120 | $65–$95 | $60–$90 |
| Crop insurance | $30–$60 | $20–$40 | $15–$30 |
| Total (no land) | $505–$795 | $295–$490 | $265–$445 |
| Cash rent (Corn Belt) | $200–$350 | $200–$350 | $100–$200 |
| Total with cash rent | $705–$1,145 | $495–$840 | $365–$645 |
Costul terenului – indiferent dacă este chiria în numerar sau costul de oportunitate al proprietății – este de obicei cea mai mare variabilă în rentabilitatea fermei. Fermele de pe terenuri deținute cu credite ipotecare scăzute sau amortizate complet au calcule de prag de rentabilitate radical diferite de cele ale operațiunilor închiriate în numerar.
Profit net pe acru după cultură
Combinarea datelor privind randamentul, prețul și costul de intrare produce o imagine a profitului pe acru. Rezultatele variază foarte mult în funcție de an, locație și operațiune individuală:
| Crop | Revenue (typical year) | Total Costs (with rent) | Net Profit | Challenging Year |
|---|---|---|---|---|
| Corn (185 bu at $4.50) | $832/acre | $750–$900/acre | −$68 to +$82 | −$200 to −$100 |
| Soybeans (52 bu at $10.50) | $546/acre | $550–$700/acre | −$154 to +$0 | −$250 to −$150 |
| Wheat (50 bu at $5.50) | $275/acre | $400–$600/acre | −$325 to −$125 | −$400 to −$250 |
Economia grâului din tabelul de mai sus reflectă de ce mulți fermieri din Great Plains cultivă grâu ca parte a unei rotații, mai degrabă decât pentru profitabilitatea directă - pragul de rentabilitate la prețurile actuale necesită fie costuri foarte mici ale terenului, dubla recoltare cu boabe de soia după recoltarea grâului, fie o bază solidă.
Aceste cifre întăresc motivul pentru care deciziile de comercializare a cerealelor luate înainte sau în timpul sezonului de vegetație contează atât de mult. O fermă cu porumb de 185 uc/acru vândut la 5,10 USD în loc de 4,50 USD generează venituri cu 110 USD/acru mai mult - diferența dintre pierdere și profit la o operațiune închiriată în numerar. Estimarea randamentului devine o intrare esențială pentru acea decizie de marketing, oferindu-vă încrederea de a vinde producția în avans, fără teama de a supraangaja bușheli pe care nu le veți crește.