Spēļu datora izveide bez vērtības novērtēšanas sistēmas ir veids, kā cilvēki tērē 500 USD par GPU, kas nodrošina sliktākus kadrus par vienu dolāru nekā alternatīva 300 USD. Maksas par FPS metrika samazina mārketinga troksni un etalonu atlasi, lai atklātu, kura aparatūra faktiski nodrošina veiktspēju par jūsu naudu. Tas arī liek jums definēt savu mērķi — 1080p pie 60 kadriem/s ir radikāli atšķirīgas aparatūras prasības nekā 4K ar 165 kadriem sekundē, un šo mērķu sasniegšanai nepieciešamais budžets atšķiras par tūkstošiem dolāru.
Maksas par FPS sistēma
Maksa par FPS ir vienkārša attiecība, kas aprēķināta atbilstoši jūsu mērķa izšķirtspējai un spēļu bibliotēkai:
Cost per FPS = GPU Price ($) / Average FPS at Target Resolution
Example:
GPU costs $350, delivers 95 FPS average at 1080p medium-high settings
Cost per FPS = $350 / 95 = $3.68 per FPS
Competing GPU costs $280, delivers 78 FPS at same settings
Cost per FPS = $280 / 78 = $3.59 per FPS — better value despite lower raw FPS
Šis rādītājs ir visnoderīgākais, salīdzinot GPU vienā izšķirtspējas diapazonā. GPU, kas ir "labāks" 4K izšķirtspējā, nav nozīmes, ja monitora izšķirtspēja ir 1080p — jūs maksājat par veiktspēju, kuru nevarat izmantot. Vienmēr veiciet salīdzinājumu ar savu faktisko mērķa izšķirtspēju un spēlēm, kuras spēlējat, nevis ar sintētiskiem etaloniem vai spēlēm, kas jums nepieder.
GPU vērtību līmeņi 2026
Šie skaitļi atspoguļo aptuvenās mazumtirdzniecības cenas 2026. gadā un vidējo FPS jauktā moderno nosaukumu bibliotēkā (AAA + konkurētspējīgi šāvēji) ar atbilstošām mērķa izšķirtspējām. Veiktspēja atšķiras atkarībā no nosaukuma; konkurētspējīgas spēles (CS2, Valorant, Apex) darbojas par 30–50% ātrāk nekā AAA atklātās pasaules spēles.
| Tier | Example GPU | Price (USD) | Target Resolution | Avg FPS | Cost/FPS |
|---|---|---|---|---|---|
| Budget | RX 7600 | $230 | 1080p | 85 | $2.71 |
| Budget | RTX 4060 | $300 | 1080p | 90 | $3.33 |
| Mid-Range | RX 7700 XT | $380 | 1080p/1440p | 105/72 | $3.62/$5.28 |
| Mid-Range | RTX 4070 | $550 | 1440p | 100 | $5.50 |
| High-End | RX 7900 GRE | $480 | 1440p | 110 | $4.36 |
| High-End | RTX 4070 Ti Super | $800 | 1440p/4K | 130/75 | $6.15/$10.67 |
| Ultra | RX 7900 XTX | $900 | 4K | 90 | $10.00 |
| Ultra | RTX 4090 | $1,600 | 4K | 135 | $11.85 |
RX 7900 GRE izceļas kā izcila vērtība 1440p. RTX 4090 maksā par 70% vairāk nekā RX 7900 XTX, lai iegūtu par 50% lielāku 4K FPS — šim darījumam ir jēga tikai tad, ja jums pieder 4K 144 Hz+ monitors un spēlējat prasīgus nosaukumus, kur šie kadri ir faktiski lietojami.
Kur sastrēgumi tērē jūsu naudu
CPU sastrēgums rodas, ja procesors nevar nodrošināt kadrus pietiekami ātri, lai GPU būtu aizņemts. Jūs redzēsit, ka GPU izmantošana samazināsies zem 90%, savukārt viena vai divu kodolu centrālā procesora izmantošana sasniegs 100%. Rezultāts: jūs maksājāt par GPU veiktspēju, kuru neizmantojat.
2026. gadā attiecīgie norādījumi par vājo vietu:
- 1080p spēlēm ir visjutīgākā izšķirtspēja pret centrālo procesoru, jo zemāks renderēšanas darbs novirza sašaurinājumu centrālo procesoru virzienā. Savienojiet augstas FPS 1080p mērķi ar modernu 6 kodolu vai labāku CPU (Ryzen 5 7600, Core i5-14600K vai līdzvērtīgu). - ** 1440p un 4K** ir vairāk ierobežots ar GPU. Vecāks vidējas klases centrālais procesors (Ryzen 5 5600, i5-12400) augstākās klases GPU sašaurinās mazāk pie 4K nekā pie 1080p.
- Konkurētspējīgas spēles (CS2, Valorant ar 240+ FPS mērķiem) ir agresīvi saistīts ar centrālo procesoru neatkarīgi no izšķirtspējas. Šīs spēles neizmanto GPU resursus proporcionāli un atklās CPU ierobežojumus pat pie 1080p.
RAM ātrumam ir nozīme ar CPU saistītajiem scenārijiem. DDR5-6000 uz AM5 ar iespējotu EXPO ir ievērojami ātrāks nosaukumos ar ierobežotu CPU nekā DDR5-4800 noliktavā. Veiktspējas delta var sasniegt 10–15% tādās spēlēs kā CS2.
Būvējuma piemēri: $600/$1000/$1500/$2500
Tās ir pilnīgas sistēmas izmaksas, izņemot monitoru, tastatūru, peli un operētājsistēmu.
| Component | $600 Build | $1,000 Build | $1,500 Build | $2,500 Build |
|---|---|---|---|---|
| CPU | Ryzen 5 5600 ($120) | Ryzen 5 7600 ($180) | Ryzen 5 7600X ($220) | Ryzen 7 7800X3D ($380) |
| GPU | RX 7600 ($230) | RTX 4060 Ti ($400) | RX 7900 GRE ($480) | RTX 4070 Ti Super ($800) |
| Motherboard | B550 ($90) | B650 ($130) | B650E ($160) | X670E ($250) |
| RAM | 16GB DDR4-3200 ($40) | 16GB DDR5-5600 ($65) | 32GB DDR5-6000 ($90) | 32GB DDR5-6000 ($90) |
| Storage | 1TB NVMe ($60) | 1TB NVMe ($60) | 2TB NVMe ($100) | 2TB NVMe ($100) |
| PSU | 650W Bronze ($55) | 750W Gold ($80) | 750W Gold ($80) | 850W Gold ($100) |
| Case + Cooling | $45 | $85 | $120 | $180 |
| Total | ~$640 | ~$1,000 | ~$1,250 | ~$1,900 |
| Target | 1080p 60–100 FPS | 1080p 144 FPS | 1440p 100+ FPS | 1440p/4K 120+ FPS |
600 $ būvējums ir minimālā dzīvotspējīgā mūsdienu spēļu sistēma. 1000 $ vērtā konstrukcija ir labākā cenas un veiktspējas vieta lielākajai daļai spēlētāju. Atšķirība starp USD 1500 un USD 2500 nodrošina mazāku atdevi — lēciens no 1440p 100 FPS uz 1440p 144+ FPS maksā par 650 USD vairāk.
Monitor Math: izšķirtspēja × atsvaidzes intensitāte
Jūsu monitoram ir jāatbilst jūsu GPU izvades iespējām. Iegādājoties 4K 144 Hz monitoru (600–900 USD) un savienojot to pārī ar RTX 4060 Ti, jūs darbosiesit 4K ar ātrumu 40–55 FPS AAA nosaukumos — šī pieredze ir sliktāka nekā 1080p ar 144 FPS monitorā 200 $.
| Monitor Spec | Recommended GPU Tier | Minimum FPS Target | Monitor Budget |
|---|---|---|---|
| 1080p 60Hz | Budget | 60 FPS | $120–160 |
| 1080p 144Hz | Budget-Mid | 120–165 FPS | $160–220 |
| 1440p 144Hz | Mid-High | 100–144 FPS | $250–380 |
| 1440p 165Hz+ | High | 120–165 FPS | $300–450 |
| 4K 60Hz | High | 60 FPS | $350–500 |
| 4K 144Hz | Ultra | 100+ FPS | $600–900 |
Kategorija 1440p 144Hz piedāvā vislabāko kopējo spēļu pieredzi par vienu dolāru 2026. gadā. Tā ir pietiekami prasīga, lai attaisnotu 400–550 ASV dolāru GPU, vizuāli labāku par 1080p, un tas ir sasniedzams, neprasot 4K izšķirtspējai nepieciešamo īpaši augsta līmeņa aparatūru.
Kad jaunināt vai veidot jaunu
Lēmums par jaunināšanu un pārbūvi ir atkarīgs no platformas vecuma un vājās vietas smaguma pakāpes. Praktisks ietvars:
Ja jūsu pašreizējais GPU ir sašaurinājums (GPU lietojums pastāvīgi pārsniedz 95%, CPU zem 80%), GPU jaunināšana uz esošās platformas parasti ir rentabla — ar nosacījumu, ka platforma nerada jaunu sašaurinājumu. Ryzen 3600 var savienot pārī ar RX 7900 GRE ar 1440p ar minimālu sastrēgumu.
Ja jūsu pašreizējais centrālais procesors ir sašaurinājums mantotajā platformā (AM4 ar DDR4, Intel LGA1200), aprēķins mainās. CPU jaunināšanai var būt nepieciešama jauna mātesplate un operatīvā atmiņa, līdz ar to izmaksas ir tuvu jaunai AM5 vai Intel LGA1851 platformas versijai.
Noderīgs noteikums: ja kopējās izmaksas, lai panāktu sistēmas mērķa veiktspēju, pārsniedz 60% no līdzvērtīgām jaunbūves izmaksām, izveidojiet jaunu. Jūs iegūsit ilgāku platformas kalpošanas laiku, garantijas segumu visiem komponentiem un pašreizējās paaudzes silīcija efektivitātes uzlabojumus, kas arī ir svarīgi elektroenerģijas izmaksām vairāku gadu īpašumtiesību periodā.